Biuletyn PSG‎ > ‎Relacje‎ > ‎

Krakowski Turniej Go

31 maja 2008 roku w Krakowie w Krakowskim Klubie GO położonym tuż przy nadwiślańskich bulwarach został rozegrany turniej go. Zawody jednodniowe, gry równe, 4 rundy, 40 minut czasu podstawowego i 20 sekund byo yomi.

Nie spodziewaliśmy się, że przyjedzie do nas tak dużo goistów z poza Krakowa: byli gracze z Wrocławia, Katowic, Bytomia, Gliwic, Tychów oraz z Kęt. Ostatecznie zarejestrowanych było 26 graczy, w tym 5 danowców.

Nikomu nie udało się wygrać wszystkich gier. Decydujące okazały się punkty SOS, których najwięcej uzbierał Krzysztof Bożek (2 dan) z Katowic i to on został nagrodzony przez Katarzynę Mazurek (zdjęcie) uściskiem, przepięknym dyplomem jej autorstwa i nagrodą - maskotką Smoka Wawelskiego.

Honor krakowskiego klubu obroniła Ewelina Czarny (1 kyu) zajmując II miejsce (w bezpośrednim pojedynku wygrała ze zwycięzcą turnieju :-)). Również trzy zwycięstwa zgromadził Andrzej Zyzak (4 dan) i dzięki temu zajął III miejsce. Na czwartym, ostatnim miejscu nagrodzonym dyplomem, ulokował sie Wojciech Gertz (1 kyu) i choć znalazł się poza podium, mógł cieszyć się satysfakcją, że jako jedyny pokonał najsilniejszego gracza turnieju, Andrzeja.

W przerwach między rundami graliśmy w ping ponga i piłkę nożną, można było też usiąść w klubowej kawiarence i napić się darmowej kawy lub herbaty. Zapraszamy wszystkich na kolejne turnieje naszego klubu. Następny już we wrześniu!

Wyniki

Galerie Zdjęć:

Comments